Geriausi oro drėkintuvai 2023–2024 m.

Publikuota 2023-12-03

Verta atsiminti:

Kas yra oro drėkintuvas ir kodėl reikėtų jį įsigyti?

Drėkintuvai, tai prietaisai, kurie drėkina orą, kai šis yra per sausas. Dažniausiai drėkintuvai praverčia šaltuoju sezono metu, kai šildant namus mažėja drėgmės lygis ore. Komfortiškas drėgmės lygis ore yra 40–60%, tad drėgmės lygis net ir mažiau 40% jau gali kelti diskomfortą. 

Drėgmė ore veikia kaip natūrali drėkinamoji priemonė, galinti sumažinti sausumą, ypač šaltuoju metu. Drėkintuvai dažnai naudojami siekiant išvengti:

Taip pat drėkintuvai naudojami lengvinti peršalimo, alergijų ar kitų negalavimų sukeltus nepatogus.

Šiuo metu drėkintuvų paklausai ir dizainų pasirinkimui esant itin plačiam, oro drėkintuvas pasitarnauja ir kaip puiki dovana šeimos nariui ar draugui.

Kokie yra pagrindiniai drėkintuvų tipai?

Drekintuvai.lt el. parduotuvėje drėkintuvai skirstomi į 2 tipus – buitinius ir komercinius. 

Buitiniai oro drėkintuvai yra skirti naudoti namuose ar kitose mažesnėse patalpose, dažniausiai nepastoviam drėkinimui ir yra skirstomi į 4-ias rūšis:

Ultragarsiniai oro drėkintuvai, tai prietaisai, kurie naudoja aukšto dažnio ultragarso bangas, kad išsklaidytų vandenį smulkiais lašais į orą ir padidintų oro drėgmę patalpose. Ultragarsiniai drėkintuvai yra patrauklūs tuo, kad priklausomai nuo dizaino ir vandens talpos užima itin nedaug vietos, eikvoja mažai elektros energijos, o drėkina intensyviai. Jų veikimo garsas yra pastebimas, tačiau labai tylus. 

Vienas populiariausių ultragarsinių garintuvų drekintuvai.lt, tai Boneco U250, kuris turi filtrą, valantį vandenį, saugantį nuo nuosėdų bei automatinio išsivalymo sistemą.

Šaltų garų drėkintuvai veikia pagal tradicinę vandens garinimo be kaitinimo technologiją. Jų veikimas pagrįstas natūralių gamtinių procesų principu, todėl santykinės drėgmės rodikliai patalpose, kuriose veikia tokie drėkintuvai, pasiekia natūralias optimalias vertes esant tam tikrai oro temperatūrai. Dėl paprastos konstrukcijos – rezervuaro ir elektrinio ventiliatoriaus, „šaltieji“ drėkintuvai rečiau genda ir nereikalauja kruopščios priežiūros.

Šiuose drėkintuvuose įrengtas specialus filtras perduoda vandens molekules į ventiliatoriaus sukurtą oro srautą, kuris patenka į patalpą ir pakeičia drėgmės lygį. Kuo didesnė drėgmė bus patalpoje, tuo lėčiau garuos vanduo iš drėkintuvo. Filtras taip pat sulaiko ore esančius teršalus. Daugelyje šiuolaikinių šaltų garų drėkintuvų modelių filtrai yra impregnuoti antibakteriniu junginiu.

Drėkinimo procesas „šaltaisiaisi“ drėkintuvais nėra akivaizdus ir mikroskopiniai drėgmės lašeliai nepalieka pėdsakų (kalkių) ant baldų. Tokius drėkintuvus paprasta naudoti, galima pasirinkti norimą drėgmės lygį, o drėkintuvas automatiškai išsijungia sunaudojus vandenį. 

Mūsų klientai geriausiai vertina BRUNE B 125 šaltų garų oro drėkintuvą, nes jis tinka tiek gyvenamosioms, tiek darbo patalpoms, iki 144 m3.

Karštų garų drėkintuvai veikia kai vidinis kaitinimo elementas užverda vandenį, kuris išleidžia garus į patalpą. Aukšta temperatūra sumažina bakterijų ir mikrobų augimą. Kadangi dauguma drėkintuvų dažniausiai naudojami šaltuoju sezonu, šilti oro garai būna malonesni nei šalti. Pagrindinis šilto garo drėkintuvo trūkumas yra tas, kad karštas vanduo gali sukelti nudegimų pavojų drėkintuvui apvirtus ar vandeniui išbėgus.

Aukštos kokybės karštų garų drėkintuvas Boneco S450 nereikalauja išskirtinės vandens kokybės, nepalieka kalkių apnašų, jam nereikia brangių filtrų, be to, turi prieš bakterinę apsaugą – karštą, bet nedeginantį garą.

Drėkintuvai su oro valymu yra išskirtiniai kokybiški, nes užtikrina ne tik oro drėkinimą, bet ir valymą. Šie prietaisai suteikia galimybę kasdien kvėpuoti natūraliai sudrėkintu, švariu oru. Drėkintuvai su integruotais davikliais automatiškai įvertina oro kokybę ir parenka tinkamus garintuvo nustatymus.


Komerciniai oro drėkintuvai, tai drėkinimo prietaisai skirti naudoti komercinėse arba pramoninėse vietose. Šie drėkintuvai skiriasi nuo buitinių tuo, kad yra naudojami didesnėse erdvėse arba pramoninėse vietose. Tokie drėkintuvai drėkina intensyviau, tam, kad oras būtų sudrėkintas greičiau ir efektyviau.

Rekomenduojame rinktis iš dviejų, šaltų garų komercinių oro drėkintuvų. Drėkintuvas Teddington HTF 60 tiks patalpoms iki 300 kv. m ir išgarins iki 60 l per parą. Jis turi oro valymo funkciją, integruotą hidrometrą, du ventiliatoriaus greičius, nustatomą drėgmės lygį, kurį pasiekus oro drėkintuvas išsijungia bei kitas svarbiausias funkcijas. Pigesnė alternatyva – drėkintuvas BRUNE B 125, kuris idealiai tiks tiek gyvenamosioms, tiek darbo patalpoms, tyliai veiks ir jį bus paprasta valdyti ir valyti.

5 geriausi drėkintuvai 2023–2024 m.

Drekintuvai.lt el. parduotuvėje išskyrėme 5-is populiariausius oro drėkintuvus, kad galėtumėte lengviau nuspręsti, kokį rinktis:

  1. Boneco H300. Šis Šveicariškas drėkintuvas gali būti naudojamas ir kaip drėkintuvas, ir kaip oro valytuvas vienu metu, todėl padės kasdien kvėpuoti švariu oru. Dėka integruoto daviklio įrenginys automatiškai įvertina oro kokybę, parenka tinkamus garintuvo nustatymus bei automatiškai išsijungia esant nepakankamam vandens lygiui.
  2. Boneco W400 drėkintuvas gali drėkinti ir didesnes patalpas, iki 60 kv. m. Jo veikimo laikas ypač ilgas, valymas lengvas, o valdymas intuityvus.
  3. Boneco W200, tai populiariausias drėkintuvų su oro valymu pasirinkimas. Šis prietaisas išgarina iki 350 ml per valandą, įrenginyje gali būti naudojamos lazdelės vandens jonizavimui arba eteriniai aliejai, o jo valymas ir priežiūra nesudėtingi.
  4. Electrolux EHU 5015D TopLine, tai klientų mėgstamas ultragarsinis drėkintuvas, kuris yra elegantiškas, praktiškas ir turi intuityvų „vieno mygtuko valdymą“.
  5. Boneco S250 karštų garų drėkintuvas turi automatinį režimą, kuris prisitaiko prie optimalaus 45% oro drėgnumo lygio ir nedelsdamas sumažina drėkinimą, kai pasiekiama ši riba. Jį paprasta naudoti ir valyti.

Kaip išsirinkti drėkintuvą?

Esant plačiai oro drėkintuvų paklausai gali būti sunku išsirinkti tinkamiausią. Atsižvelkite į šiuos aspektus renkantis geriausią oro drėkintuvą 2023–2024 m.:

  1. Kambario dydį. Renkantis tinkamą drėkintuvą labai svarbus yra norimo drėkinti kambario dydis. Nebūtina rinktis didelio galingo drėkintuvo, jei patalpa yra kompaktiška, nes tuomet galite susidurti su kita problema – per drėgnu oru kambaryje.
  2. Kambarį, kuris bus drėkinamas. Apsvarstykite, kuriame kambaryje planuojate naudoti drėkintuvą, tai padės suprasti, kokių funkcijų reikės. Pavyzdžiui, miegamajame nevertėtų rinktis ryškiai apšviesto drėkintuvo su LED ekranu arba karštų garų drėkintuvo vaikų kambaryje.
  3. Drėkintuvo priežiūrą. Pasiskaitykite, kokios priežiūros reikalaus pasirinktas drėkintuvas. Svarbu valyti drėkintuvus ir jų filtrus pagal nurodytas gamintojo instrukcijas, kad namuose ar biure nesklistų bakterijos ir mikrobai.
  4. Energijos sunaudojimą. Drėkintuvai su hidrostatais kontroliuos drėgmės lygį patalpoje ir įsijungs / išsijungs, kai to prireiks, nuolat palaikydamas optimalų drėgmės lygį. Tai padės taupyti energiją, nes drėkintuvas nebus nuolat įjungtas. Šaltų garų drėkintuvai eikvoja mažiau elektros energijos nei karštų garų.
  5. Triukšmo lygį. Vienus iš mūsų nedidelis foninis triukšmas nuramina, kitus – erzina. Jei esat ypač jautrūs garsui, verta rinktis ultragarso drėkintuvus, kurie veikia tyliausiai.

Tinkamai parinktas oro drėkintuvas užtikrins optimalų drėgmės lygį namuose, biure ar pramonėje ir padės išvengti dėl oro sausumo kylančio diskomforto.